Wyniki Mistrzostw Świata w Footbagu 2016 – Trnava, Słowacja

Niedawno zakończyły się już 37 Mistrzostwa Świata w Footbagu, tym razem zorganizowane na Słowacji, w mieście Trnava. Głównym organizatorem był Peter Brocka – były gracz zośkowy, który w ubiegłym roku został burmistrzem Trnavy, dzięki czemu zawodnicy mieli doskonałe warunki i szereg udogodnień:)

Polacy, jak co roku, na tle innych narodowości dość licznie reprezentowali polskie tradycje zośkowe w jej bardziej wyczynowej odmianie. Szczegółowe dane można znaleźć na stronie footbag.org, natomiast poniżej przedstawiamy najlepsze polskie wyniki.

W kategoriach Footbag Net (siatkonoga), choć Polacy bardzo dobrze uplasowali się w kategoriach Open, jedyny medal udało się wywalczyć Michałowi Róg (Kraków, MANIAC Footbag Team) – został wicemistrzem świata w kategorii Masters Singles Net, po wyrównanym pojedynku w finale z reprezentantem USA – Tuanem Vu (z którym wygrał w eliminacjach grupowych).

W kategoriach Footbag Freestyle (triki) zabrakło medali w najważniejszej konkurencji – Open Singles Routines, gdzie ostatecznie 5 był Rafał Kaleta (Strzelin, SSF), a 6 Jakub Mościszewski (Rzeszów). W dodatkowych konkurencjach 3 miejsce w Shred30 zdobył Mariusz Wilk, a w Sick3 oraz w Big1 2 i 3 miejsce zdobyli odpowiednio Rafał Kaleta i Jakub Mościszewski. Natomiast w Women’s Circle Contest wicemistrzostwo świata wywalczyła Hania Mickiewicz (Wrocław, PSF).

13873082_10208719709423717_5449103931519733863_n

Rafał Kaleta

W kategorii 2 Square (2 kwadraty) Polacy nie zawiedli i wywalczyli 2 pierwsze miejsca: mistrzem świata został Rafał Kaleta, a wicemistrzem świata Filip Wójcik (Warszawa, WSF).

W kategorii Footbag Golf (trafianie do celu) mistrzem świata został Michał Róg, a trzecie miejsce zajął Filip Wójcik.

Michał Róg

W ten sposób nasza reprezentacja zdobyła 2 złote medale, 4 srebrne oraz 4 brązowe – serdecznie im gratulujemy!