Cześć!

Jesteś tu nowy? Nie wiesz jak zacząć?

Świetnie, trafiłeś najlepiej jak mogłeś:)

Gra w zośkę ma długą tradycję w naszym kraju – przede wszystkim dlatego, że bardzo łatwo zacząć grać. Potrzebny jest tylko kawałek przestrzeni, buty i oczywiście zośka:)

Zaproś swoich przyjaciół  do wspólnej gry. W kilka osób ustawcie się w okręgu i odbijajcie zośkę do siebie tak, aby nie spadła na ziemię. Wszystkie chwyty dozwolone: kopcie butami, kolanami – czym się uda! Liczy się tylko ilość podań  – im więcej, tym lepiej. Przy każdym spotkaniu próbujcie pobić swój rekord. To prosta zabawa dla każdego!

Porada Mistrza:

“Opanuj odbijanie lewą i prawą nogą – to podstawa!”

Chcesz zagrać na punkty? Spróbuj pojedynku 1 na 1 w grze 2Square. Narysuj kredą 2 kwadraty, gdzie każdy z graczy stoi w swoim polu. Nie pozwól, aby zośka upadła na Twoim kwadracie, za wszelką cenę kopnij zośkę na pole rywala. Jeśli zośka upadnie za polem, oznacza to “Out” i stratę punktu.
Zobacz szczegółowe zasady w internecie, wpisując “Zośka 2 Square” w wyszukiwarkę.

Porada Mistrza:

“Staraj się zmylić przeciwnika i celuj w jego gorszą nogę!”

Chcesz czegoś więcej? Spróbuj footbag freestyle, czyli wykonywania trików. Zacznij od nauki sklejania zośki na buta (“delay”). Podstawowe triki to:

Toe Delay, to  zatrzymanie footbaga na palcach.

Inside Delay, to  zatrzymanie footbaga na wewnętrznej stronie buta.

Around the World, czyli obrót nogą wokół zośki i złapanie jej na Toe Delay.

Koniecznie zobacz filmy instruktażowe, aby szybciej nauczyć się tych trików. Znajdź je wpisując “naukagrywzośkę” na YouTube.

Porada Mistrza:

“Nie poddawaj się po kilku próbach. Zośka będzie często upadać (Drop), ale jak już opanujesz podstawy, zaczniesz robić superfajne Combos’y (czyli sekwencje trików)”

Jeszcze Ci mało?  Grałeś w siatkonogę? Footbag Net to wyczynowa dyscyplina zośki oparta na grze przez siatkę. Boisko jest takie jak do badminntona, a drużyna (2 osoby) może odbić maksymalnie 3 razy. Zdobywaj punkty w siatkarskim stylu:  serwis-przyjęcie-rozegranie-atak!

Dołącz do gry –  Keep kicking!

Wiktor Dębski – Wielokrotny Mistrz Polski w kategoriach 2Square, Freestyle, Net.