Mistrzostwa Europy 2016 za nami! Brawo Polacy!

Mistrzostwa Europy 2016 za nami! Brawo Polacy!

Euros2016logo

Reprezentacja Polski wróciła z Frankfurtu nad Menem, gdzie odbyły się footbagowe Mistrzostwa Europy 2016. Mimo, że udział w turnieju wzięło zaledwie 5 zawodników, wyniki osiągnęli rewelacyjne. We freestyle’u Mistrzem Europy w Circle Contest został Jakub Mościszewski z Rzeszowa! Tuż za nim, ze srebrnym medalem Filip Wójcik. Chłopaki zdobyli jeszcze kilka medali w innych kategoriach. Gwiazdą był legendarny Vasek Klouda (CZ), który kolejny raz wygrał we freestyle’u do muzyki (routines). Zobaczcie koniecznie ten bezbłędny występ:

W grze przez siatkę (footbag net) Wojtek Jamski i Wiktor Dębski (rozstawieni z numerem 6.) zajęli historyczne 4. miejsce, minimalnie przegrywając dwugodzinny mecz o brąz przeciwko Manu Kruse (GER) i Grischa Tellenbach (FRA). Mimo braku medalu trzeba odnotować, że to największy sukces w historii polskiej sceny footbag net.

 

POL vs GER

Mecz ćwierćfianłowy doubles net: Wiktor/Chester vs Andi/Eurik. Polacy wygrali 2:0

Niespodziewanie turniej wygrali rozstawieni z nr 2. Yassin Khateeb i Chris Loew (GER)! Na tę wygraną czekali 16 lat! Ten team jest dowodem, że w footbag net najważniejsza jest determinacja. Turniej singlowy wygrał Tuomas Karki (FIN) Gratulujemy!

Pełne wyniki zawodów znajdziecie tutaj.

Chris & Yassin

Chris & Yassin